Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS
Genel

Nasıl Google dostu web sitesi yapabilirim?

Google her geçen gün büyüyen büyük bir Dünya’dır. Siz de bu Dünya’da yerinizi alabilmeniz için Google’ın kurallarına  eksiksiz bir şekilde uymak zorundasınız. Bunlardan bazıları özgün ve devamlı olmaktır. Bunlar olmadığı sürece hiçbir şekilde başarı elde edemezsiniz. Yaptığınız her işte elinizden geldiğince özgün olmalısınız. Bu kuralları uyduğunuz sürece Google sizi hep üst sıralarda çıkaracak ve müşterilerinize kolaylıkla ulaşacaksınız.

Başka sitelerin, sitenize bağlantı vermesini sağlayın

Bağlantılar, tarayıcılarımızın sitenizi bulmasına yardımcı olur ve sitenizin, arama sonuçlarımızda daha fazla görünmesini sağlar. Google, bir arama için sonuçları döndürürken, her arama için hem önemli hem de alakalı sayfaları görüntülemek üzere karmaşık metin eşleştirme teknikleri kullanır. Google, A sayfasından B sayfasına götüren bir bağlantıyı A sayfasından B sayfasına bir oy olarak yorumlar. Kendisi “önemli” olan sayfalar tarafından verilen oy daha ağır basar ve diğer sayfaların “önemli” hale gelmesine yardımcı olur.

Ziyaretçilere, aradıkları bilgileri verin

Sayfalarınızda, özellikle de ana sayfanızda yüksek kaliteli içerik sunun. Bu, yapılması gereken en önemli tek şeydir. Sayfalarınız, yararlı bilgiler içeriyorsa, içerikleri çoğu kullanıcının ilgisini çeker ve web yöneticilerini sitenize bağlanmaları konusunda ikna eder. Yararlı, bilgi açısından zengin bir site oluşturmak için, konunuzu açık ve anlaşılır şekilde açıklayan sayfalar yazın. Kullanıcıların sayfalarınızı bulmak için kullanacağı kelimeleri düşünün ve o kelimeleri sitenize ekleyin.


Müşterilerinizin ilgisini çekin ve hit elde edin.
Başka sitelerin sitenize bağlantı vermesine neden olun.
Sitenizin hızlandırın.

Görselleri optimize edin.
Düzenli içerik yazın.Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button